Посадка огірків насінням у відкритий грунт.
Коренева система огірка - стрижнева і розгалужена. Основна маса коренів розташована в орному шарі грунту. Сходи, при сприятливих умовах, з'являються на 4-6-й день після посіву. Довжина стебла і кількість бічних пагонів значною мірою змінюються залежно від сортових особливостей та умов вирощування.
Огірок – дуже теплолюбна рослина. Посів проводять, коли грунт на глибині посіву (4-5 см) прогріється до 15С. Оптимальна температура для проростання насіння 25–30С, а для росту і розвитку рослин 25–28С. Насіння проростає при температурі не нижче 15–16С. Рослини огірка можуть гинути навіть при температурі 5–7С, якщо її дія тривало.
Огірок відчуває меншу потребу у прямому сонячному освітленні порівняно з томатами, перцем, баклажаном. Однак при недоліку світла, що спостерігається при вирощуванні огірка в теплицях в зимовий період, рослини можуть витягуватися, продуктивність значно падає.
Огірок – вологолюбна рослина. Оптимальна вологість ґрунту для росту і плодоношення огірка 80-85%, оптимальна відносна вологість повітря 90%. Підвищена вимогливість огірка до вологості грунту і повітря пояснюється слаборозвиненою кореневою системою з низькою засвоює здатністю і потужною надземною масою, випарювальної величезна кількість води. Огірок росте на всіх типах ґрунтів, але переважно легкі і багаті гумусом грунту. Він не переносить засолених ґрунтів.